Δείτε πού και πότε μπορείτε να παρακολουθήσετε είτε σε ζωντανή είτε σε μαγνητοσκοπημένη μετάδοση τις προσπάθειες των αθλητών…

Οι Ολυμπιακοί Αγώνες του Ρίο ξεκίνησαν την Παρασκευή 5 Αυγούστου με την τελετή έναρξης και θα ολοκληρωθούν στις 21 Αυγούστου στις 2 τα ξημερώματα οποτε και θα ξεκινήσει η τελετή λήξης.

Το πλήρες τηλεοπτικό πρόγραμμα της ΕΡΤ για τους αγώνες της Βραζιλίας έχει ως εξής (σ.σ. όλες οι ώρες είναι Ελλάδος):

ΔΕΥΤΕΡΑ, 8/8/2016

06:30 (ΕΡΤ-2): ΒΟΛΕΪ (Α) – «Βραζιλία – Μεξικό» – (Μαγνητοσκοπημένη μετάδοση)
08:15 (ΕΡΤ-2): ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ (Α) – «Αργεντινή – Αλγερία» – (Μαγνητοσκοπημένη μετάδοση)
10:00 (ΕΡΤ-2): ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ (Α) – «Βραζιλία – Ιράκ» – (Μαγνητοσκοπημένη μετάδοση)
12:00 (ΕΡΤ-2): ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ – Τελικοί – – (Μαγνητοσκοπημένη μετάδοση)
14:25-20:15 (ΕΡΤ-2): LIVE ZAPPING
14:25 (ΕΡΤ-2): ΚΩΠΗΛΑΣΙΑ – Προκριματικοί – (Απευθείας μετάδοση)
14:55 (ΕΡΤ-2): ΤΟΞΟΒΟΛΙΑ – (Απευθείας μετάδοση)

15:00 (ΕΡΤ-3): ΠΟΛΟ (Α) – «Σερβία – Ελλάδα» – (Απευθείας μετάδοση)
15:00 (ΕΡΤ-2): ΞΙΦΑΣΚΙΑ – Σπάθη γυναικών – Προκριματικά «φάση-16» – (Απευθείας μετάδοση)
15:55 (ΕΡΤ-2): BEACH VOLLEY

16:20 (ΕΡΤ-3): ΠΟΛΟ (Α) – «Ιταλία – Γαλλία» – (Απευθείας μετάδοση)
18:00 (ΕΡΤ-2): ΣΚΟΠΟΒΟΛΗ – 10μ. Air Riffle Men Τελικός – (Απευθείας μετάδοση)

18:00 (ΕΡΤ-3): ΜΠΑΣΚΕΤ (Γ) – «ΗΠΑ – Ισπανία» – (Απευθείας μετάδοση)
18:40 (ΕΡΤ-2): ΞΙΦΑΣΚΙΑ – Σπάθη γυναικών – Προημιτελικά – (Απευθείας μετάδοση)
19:00 (ΕΡΤ-1): ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ – Προκριματικά – (Απευθείας μετάδοση)

19:50 (ΕΡΤ-3): ΠΙΓΚ ΠΟΓΚ (Α) – Γ΄γύρος – (Απευθείας μετάδοση)
20:00 (ΕΡΤ-2): ΞΙΦΑΣΚΙΑ – Σπάθη γυναικών – φάση 16 & Προημιτελικά – (Απευθείας μετάδοση)
20:15 (ΕΡΤ-1): ΜΠΑΣΚΕΤ (Α) «Σερβία – Αυστραλία» – (Απευθείας μετάδοση)

21:00 (ΕΡΤ-3): ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ 2016 – ΠΕΡΙΛΗΨΗ

21:25 (ΕΡΤ-3): TZOYNTO: 57 kg (Γ) & 73 kg (Α) – (Απευθείας μετάδοση)

22:00 (ΕΡΤ-2): ΞΙΦΑΣΚΙΑ – Σπάθη γυναικών – Ημιτελικοί / Τελικοί – (Απευθείας μετάδοση)
22:00 (ΕΡΤ-1): ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ – Τελικός Ομαδικού Ανδρών – (Απευθείας μετάδοση)

00:13 (ΕΡΤ-3): ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ 2016 – ΠΕΡΙΛΗΨΗ
00:30 (ΕΡΤ-2): ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ 2016- ΠΕΡΙΛΗΨΗ

00:35 (ΕΡΤ-3): ΤΕΝΙΣ – (Απευθείας μετάδοση)
01:00 (ΕΡΤ-1): ΜΠΑΣΚΕΤ (Α) «ΗΠΑ-Βενεζουέλα» – (Απευθείας μετάδοση)
01:00 (ΕΡΤ-2): ΣΚΟΠΟΒΟΛΗ – 10μ. Air Riffle Men Τελικός – (Απευθείας μετάδοση)
01:30 (ΕΡΤ-2): ΠΟΛΟ (Α) – «Ιαπωνία – Βραζιλία» – (Απευθείας μετάδοση)
02:50 (ΕΡΤ-2): ΠΟΛΟ (Α) – «Κροατία – Μαυροβούνιο» – (Απευθείας μετάδοση)
02:25 – 04:33 (ΕΡΤ-2): LIVE ZAPPING

02:25 (ΕΡΤ-2):- ΠΙΝΓΚ ΠΟΝΓΚ – Γ΄γύρος – (Απευθείας μετάδοση)
04:00 (ΕΡΤ-1): ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ – Τελικοί – (Απευθείας μετάδοση)

04:30 (ΕΡΤ-3): ΜΠΑΣΚΕΤ (Α) «Γαλλία – Κίνα» – (Απευθείας μετάδοση)
04:35 (ΕΡΤ-2): ΒΟΛΕΪ (Γ): «Βραζιλία – Αργεντινή» – (Απευθείας μετάδοση)
06:00 (ΕΡΤ-1): ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ 2016 – ΠΕΡΙΛΗΨΗ Α
07:00 (ΕΡΤ-1): ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ 2016 – ΠΕΡΙΛΗΨΗ Β

ΤΡΙΤΗ, 9/8/2016

06:30 (ΕΡΤ-2): ΣΚΟΠΟΒΟΛΗ – 10μ. Air Riffle Men Τελικός – (Μαγνητοσκοπημένη μετάδοση)
07:00 (ΕΡΤ-2): ΜΠΑΣΚΕΤ (Α) – «Σερβία – Αυστραλία» – (Μαγνητοσκοπημένη μετάδοση)
08:45 (ΕΡΤ-2): ΠΟΛΟ (Α) – «Κροατία – Μαυροβούνιο» – (Μαγνητοσκοπημένη μετάδοση)
09:50 (ΕΡΤ-2): ΙΣΤΙΟΠΛΟΪΑ – Περίληψη
10:45 (ΕΡΤ-2): ΜΠΑΣΚΕΤ (Α) «ΗΠΑ – Βενεζουέλα» – (Μαγνητοσκοπημένη μετάδοση)
12:30 (ΕΡΤ-2): ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ – Ημιτελικοί / Τελικοί – (Μαγνητοσκοπημένη μετάδοση)
14:25 – 19.03 (ΕΡΤ-2): LIVE ZAPPING
14:25 (ΕΡΤ-2): ΚΩΠΗΛΑΣΙΑ – Προκριματικοί

15:30 (ΕΡΤ-3): ΒΟΛΕΪ (Α) – «Ρωσία – Αργεντινή» – (Απευθείας μετάδοση)
15:55 (ΕΡΤ-2): ΤΖΟΥΝΤΟ – Προκριματικοί 63Kgr (Γ) & 81Kgr (A) – (Απευθείας μετάδοση)

17:30 (ΕΡΤ-3): ΧΑΝΤΜΠΟΛ (Α) – «Γερμανία – Πολωνία» – (Απευθείας μετάδοση)
19:00 (ΕΡΤ-1): ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ – Προκριματικά – (Απευθείας μετάδοση)
19:00 (ΕΡΤ-2): BEACH VOLLEY

19:00 (ΕΡΤ-3): ΤΕΝΙΣ
19:55 (ΕΡΤ-2): ΙΠΠΑΣΙΑ – Υπερπήδηση εμποδίων (Ατομικό) – Τελικός, απονομές (Απευθείας μετάδοση)
20:55 (ΕΡΤ-1): ΤΟΞΟΒΟΛΙΑ – Προκριματικά – (Απευθείας μετάδοση)
21:25 (ΕΡΤ-1): ΣΚΟΠΟΒΟΛΗ- Αεροβόλο Πιστόλι 25μ (Γ) – (Απευθείας μετάδοση)
21:25 (ΕΡΤ-2)-: ΤΖΟΥΝΤΟ – Τελικοίο 63 Kgr (Γ) & 81 Kgr (A) – (Απευθείας μετάδοση)
22:00 (ΕΡΤ-1): ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ – Ομαδικό (Γ) – (Απευθείας μετάδοση)

22:30 (ΕΡΤ-3): ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ 2016 – ΠΕΡΙΛΗΨΗ

22:45 (ΕΡΤ-3): ΜΠΑΣΚΕΤ (Α) – «Ισπανία – Βραζιλία» – (Απευθείας μετάδοση)
24:00 (ΕΡΤ-1): ΤΕΝΙΣ – Highlights (Μαγνητοσκοπημένη μετάδοση)
00:15 (ΕΡΤ-2): ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ 2016 – ΠΕΡΙΛΗΨΗ Α – (Μαγνητοσκοπημένη μετάδοση)

00:35 (ΕΡΤ-3): BEACH VOLLEY

00:35 – 05:00 (ΕΡΤ-2): ΤΕΝΙΣ
01:00 (ΕΡΤ-1): ΜΠΑΣΚΕΤ (Α) «Λιθουανία-Νιγηρία» – (Απευθείας μετάδοση)

01:05 (ΕΡΤ-3): ΒΟΛΕΪ (Α) – «Ιταλία – ΗΠΑ» – (Απευθείας μετάδοση)
02:50 (ΕΡΤ-1): ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ 10μ (Γ) – (Μαγνητοσκοπημένη μετάδοση)

03:05 (ΕΡΤ-3):- ΠΙΝΓΚ ΠΟΝΓΚ – (Απευθείας μετάδοση)
04:00 (ΕΡΤ-1): ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ – Ημιτελικοί / Τελικοί – (Απευθείας μετάδοση)

04:30 (ΕΡΤ-3): ΜΠΑΣΚΕΤ (Α) – «Αργεντινή – Κροατία» – (Απευθείας μετάδοση)
05:00 – 06:00 (ΕΡΤ-2): ΠΙΝΓΚ ΠΟΝΓΚ – Προημιτελικός (Α)
06:10 (ΕΡΤ-1): ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ 2016 – ΠΕΡΙΛΗΨΗ Α
07:00 (ΕΡΤ-1): ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ 2016 – ΠΕΡΙΛΗΨΗ Β

ΤΕΤΑΡΤΗ, 10/8/2016

06:00 (ΕΡΤ-2): BEACH VOLLEY – Προκριματικά (Α) – (Μαγνητοσκοπημένη μετάδοση)
07:20 (ΕΡΤ-2): ΣΚΟΠΟΒΟΛΗ – Αεροβόλο πιστόλι 25μ (Γ) – (Μαγνητοσκοπημένη μετάδοση)
08:30 (ΕΡΤ-2): ΜΠΑΣΚΕΤ (Α) – «Αργεντινή – Κροατία» – (Μαγνητοσκοπημένη μετάδοση)
10:20 (ΕΡΤ-2): ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ – 10μ (Γ) – (Μαγνητοσκοπημένη μετάδοση)
11:30 (ΕΡΤ-2): ΙΣΤΙΟΠΛΟΪΑ – Περίληψη ημέρας
12:25 (ΕΡΤ-2): ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ – Ημιτελικοί, Τελικοί – (Μαγνητοσκοπημένη μετάδοση)
14:25 (ΕΡΤ-2): ΚΩΠΗΛΑΣΙΑ – (Απευθείας μετάδοση)
14:25 – 16:53 (ΕΡΤ-2): LIVE ZAPPING
14:25 (ΕΡΤ-2): ΞΙΦΑΣΚΙΑ – Ξίφος Ασκήσεως (Γ) – (Απευθείας μετάδοση)

15:00 (ΕΡΤ-3): ΠΟΛΟ (Α) – «Αυστραλία – Ιαπωνία» – (Απευθείας μετάδοση)
16:10 (ΕΡΤ-2): LIVE ZAPPING
16:10 (ΕΡΤ-2): ΤΖΟΥΝΤΟ – Προκριματικά 67 Kgr (Γ) & 90 Κgr (A) – (Απευθείας μετάδοση)

16:20 (ΕΡΤ-3): ΠΟΛΟ (Α) – «Ελλάδα – Ουγγαρία» – (Απευθείας μετάδοση)

17:40 (ΕΡΤ-3): ΤΕΝΙΣ – (Απευθείας μετάδοση)
18:50 (ΕΡΤ-2): ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ (Α): «Αργεντινή – Ονδούρα» ή «Αλγερία – Πορτογαλία» – (Απευθείας μετάδοση)
19:00 (ΕΡΤ-1): ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ – Προκριματικά (Απευθείας μετάδοση)

20:15 (ΕΡΤ-3): ΜΠΑΣΚΕΤ (Α) – «Σερβία – Γαλλία» – (Απευθείας μετάδοση)
20:55 (ΕΡΤ-2): ΤΟΞΟΒΟΛΙΑ – Προκριματικά
21:00 (ΕΡΤ-1): ΣΚΟΠΟΒΟΛΗ – Double Trap (A) (Απευθείας μετάδοση)
21:25 (ΕΡΤ-2): ΤΖΟΥΝΤΟ – Προκριματικά 67 Kgr (Γ) & 90 Κgr (A) – (Απευθείας μετάδοση)
21:55 (ΕΡΤ-1): ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ – Σύνθετο Ατομικό (Α) – (Απευθείας μετάδοση)

22:00 (ΕΡΤ-3): ΑΡΣΗ ΒΑΡΩΝ – 69 kg (Γ) – (Απευθείας μετάδοση)

23:35 (ΕΡΤ-3): ΠΟΛΟ (Α) – «Μαυροβούνιο – Ιταλία» – (Απευθείας μετάδοση)

00:13 (ΕΡΤ-2): BEACH VOLLEY – Προκριματικά – (Μαγνητοσκοπημένη μετάδοση)

00:45 (ΕΡΤ-3): ΤΕΝΙΣ – (Απευθείας μετάδοση)
01:00 (ΕΡΤ-1): ΜΠΑΣΚΕΤ (Α) – «Αυστραλία – ΗΠΑ» (Απευθείας μετάδοση)
01:30 (ΕΡΤ-2): ΠΟΛΟ (Α): «Βραζιλία – Σερβία» – (Απευθείας μετάδοση)
02:50 (ΕΡΤ-2): ΠΟΛΟ (Α): «Ισπανία – Κροατία» – (Απευθείας μετάδοση)
03:00 (ΕΡΤ-1): BEACH VOLLEY – Προκριματικά – (Μαγνητοσκοπημένη μετάδοση)
04:00 (ΕΡΤ-1): ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ – Ημιτελικοί / Τελικοί – (Απευθείας μετάδοση)
04:30 (ΕΡΤ-2): ΜΠΑΣΚΕΤ (Α): «Βενεζουέλα – Κίνα» – (Απευθείας μετάδοση)

05:00 (ΕΡΤ-3): ΒΟΛΕΪ (Γ) – «Βραζιλία – Ιαπωνία» – (Απευθείας μετάδοση)
06:20 (ΕΡΤ-1): ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ 2016 – ΠΕΡΙΛΗΨΗ Α
07:10 (ΕΡΤ-1): ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ 2016 – ΠΕΡΙΛΗΨΗ Β

ΠΕΜΠΤΗ, 11/8/2016

06:20 (ΕΡΤ-2): ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ (Α): «Αργεντινή – Ονδούρα» ή «Αλγερία – Πορτογαλία» (Μαγνητοσκοπημένη μετάδοση)
08:10 (ΕΡΤ-2): ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ (Α) – «Δανία – Βραζιλία» – (Μαγνητοσκοπημένη μετάδοση)
10:00 (ΕΡΤ-2): ΠΙΝΓΚ ΠΟΝΓΚ – Τελικοί – (Μαγνητοσκοπημένη μετάδοση)
11:00 (ΕΡΤ-2): ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ – 3μ. Συγχρονισμένες (Α) – (Μαγνητοσκοπημένη μετάδοση)
12:00 (ΕΡΤ-2): ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ – Ημιτελικοί, Τελικοί – (Μαγνητοσκοπημένη μετάδοση)
14:30 (ΕΡΤ-2): ΚΩΠΗΛΑΣΙΑ – (Απευθείας μετάδοση)

15:30 (ΕΡΤ-3): ΒΟΛΕΪ (Α) – «Ιράν – Κούβα» – (Απευθείας μετάδοση)

17:30 (ΕΡΤ-3): ΧΑΝΤΜΠΟΛ (Α) – «Πολωνία – Αίγυπτος» – (Απευθείας μετάδοση)
17:50 (ΕΡΤ-2): ΤΕΝΝΙΣ – Προημιτελικά (Α) & Τελικά (Γ) – (Απευθείας μετάδοση)
15:55 – 22.00 (ΕΡΤ-2): LIVE ZAPPING
19:00 (ΕΡΤ-1): ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ – Προκριματικά (Απευθείας μετάδοση)

19:00 (ΕΡΤ-3): ΜΠΑΣΚΕΤ (Γ) – «Λευκορωσία – Τουρκία» – (Απευθείας μετάδοση)
20:05 (ΕΡΤ-2): ΙΣΤΙΟΠΛΟΪΑ – RSX (Ζ) – (Απευθείας μετάδοση)

20:15 (ΕΡΤ-3): ΜΠΑΣΚΕΤ (Α) – «Βραζιλία – Κροατία» – (Απευθείας μετάδοση)
21:10 (ΕΡΤ-1): ΠΟΛΟ (Γ) – «Ρωσία – Βραζιλία» – (Απευθείας μετάδοση)
21:55 (ΕΡΤ-2): BEACH VOLLEY – Προκριματικά – (Απευθείας μετάδοση)

22:00 (ΕΡΤ-3): ΤΖΟΥΝΤΟ – Τελικοί 68 kg (Γ) & 100 kg (Α) – (Απευθείας μετάδοση)
22:00 (ΕΡΤ-2): ΠΟΔΗΛΑΣΙΑ – Τελικοί
22:05 (ΕΡΤ-1): ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ – Σύνθετο Ατομικό (Γ) – (Απευθείας μετάδοση)
00:10 (ΕΡΤ-1): ΠΙΓΚ ΠΟΓΚ (Α) – Ημιτελικοί – (Απευθείας μετάδοση)
00:15 (ΕΡΤ-1): ΙΣΤΙΟΠΟΛΟΪΑ – HL – (Μαγνητοσκοπημένη μετάδοση)

00:15 (ΕΡΤ-3): ΜΠΑΣΚΕΤ (Γ) – «Γαλλία – Βραζιλία» – (Απευθείας μετάδοση)
01:20 (ΕΡΤ-2): ΧΑΝΤΜΠΟΛ (Α): «Δανία – Κροατία» – (Απευθείας μετάδοση)
01:00 (ΕΡΤ-1): ΜΠΑΣΚΕΤ (Α) «Νιγηρία-Ισπανία» – (Απευθείας μετάδοση)

02:15 (ΕΡΤ-3): ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ 2016 – ΠΕΡΙΛΗΨΗ

02:25 (ΕΡΤ-3): ΠΙΓΚ ΠΟΓΚ – Τελικοί – (Απευθείας μετάδοση)
02:30 (ΕΡΤ-2): ΒΟΛΕΪ (Α): «Ιταλία – Μεξικό» – (Απευθείας μετάδοση)
02:50 (ΕΡΤ-1): ΠΟΛΟ (Γ) «Κίνα – ΗΠΑ» – (Μαγνητοσκοπημένη μετάδοση)
04:00 (ΕΡΤ-1): ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ – Ημιτελικοί / Τελικοί – (Απευθείας μετάδοση)

04:30 (ΕΡΤ-3): ΜΠΑΣΚΕΤ (Α) – «Λιθουανία – Αργεντινή» – (Απευθείας μετάδοση)
04:35 (ΕΡΤ-2): ΒΟΛΕΪ (Α): «Βραζιλία – ΗΠΑ» – (Απευθείας μετάδοση)
06:00 (ΕΡΤ-1): ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ 2016 – ΠΕΡΙΛΗΨΗ Α
07:00 (ΕΡΤ-1): ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ 2016 – ΠΕΡΙΛΗΨΗ Β

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ, 12/8/2016

06:30 (ΕΡΤ-2): BEACH VOLLEY – (Μαγνητοσκοπημένη μετάδοση)
09:40 (ΕΡΤ-2): ΜΠΑΣΚΕΤ (Α): «Λιθουανία – Αργεντινή» – (Μαγνητοσκοπημένη μετάδοση)
11:30 (ΕΡΤ-2): ΙΣΤΙΟΠΛΟΪΑ – Περίληψη ημέρας
12:30 (ΕΡΤ-2): ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ – Ημιτελικοί, Τελικοί – (Απευθείας μετάδοση)
14:30 (ΕΡΤ-2): ΚΩΠΗΛΑΣΙΑ – (Απευθείας μετάδοση)

15:00 (ΕΡΤ-3): ΠΟΛΟ (Α) – «Ουγγαρία – Ιαπωνία» – (Απευθείας μετάδοση)
15:30 (ΕΡΤ-1): ΣΤΙΒΟΣ – Πρωϊνά Αγωνίσματα (Απευθείας μετάδοση)

16:20 (ΕΡΤ-3): ΠΟΛΟ (Α) – «Κροατία – Ιταλία» – (Απευθείας μετάδοση)

17:40 (ΕΡΤ-3): ΠΟΛΟ (Α) – «ΗΠΑ – Μαυροβούνιο» – (Απευθείας μετάδοση)
17:50 – 21.23 (ΕΡΤ-2): LIVE ZAPPING
17:50 (ΕΡΤ-2): ΤΕΝΙΣ – Ημιτελικοί (A) – (Απευθείας μετάδοση)
19:00 (ΕΡΤ-2): ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ – Προκριματικοί – (Απευθείας μετάδοση)

19:00 (ΕΡΤ-3): ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ (Γ) – Προημιτελικός – (Απευθείας μετάδοση)
20:25 (ΕΡΤ-1): ΣΤΙΒΟΣ – 20 km βάδην Ανδρών (Απευθείας μετάδοση)

21:00 (ΕΡΤ-3): ΤΟΞΟΒΟΛΙΑ – Τελικοί – (Απευθείας μετάδοση)
21.23 (ΕΡΤ-2): ΤΡΑΜΠΟΛΙΝΟ – (Απευθείας μετάδοση)
22:00 (ΕΡΤ-1): ΠΟΔΗΛΑΣΙΑ – (Απευθείας μετάδοση)
22:10 (ΕΡΤ-2): ΧΑΝΤΜΠΟΛ (Γ): «Ρουμανία – Ισπανία» – (Απευθείας μετάδοση)

23:00 (ΕΡΤ-3): ΠΥΓΜΑΧΙΑ – Προκριματικοί – (Απευθείας μετάδοση)
23:50 (ΕΡΤ-2): BEACH VOLLEY – (Απευθείας μετάδοση)
01:00 (ΕΡΤ-2): ΜΠΑΣΚΕΤ (Α): «ΗΠΑ – Σερβία» – (Απευθείας μετάδοση)
01:10 (ΕΡΤ-1): BEACH VOLLEY (Μ) – (Μαγνητοσκοπημένη μετάδοση)

01:30 (ΕΡΤ-3): ΠΟΛΟ (Α) – «Ελλάδα – Βραζιλία» – (Απευθείας μετάδοση)
02:10 (ΕΡΤ-1): ΣΤΙΒΟΣ – (Απευθείας μετάδοση)

02:50 (ΕΡΤ-3): ΠΟΛΟ (Α) – «Ισπανία – Γαλλία» – (Απευθείας μετάδοση)
03:00 (ΕΡΤ-2): ΣΚΟΠΟΒΟΛΗ – 50μ. Καραμπίνα Πρηνιδόν – (Μαγνητοσκοπημένη μετάδοση)
04:00 (ΕΡΤ-2): ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ – Ημιτελικοί, Τελικοί – (Απευθείας μετάδοση)

04:30 (ΕΡΤ-3): ΜΠΑΣΚΕΤ (Α) – «Γαλλία – Βενεζουέλα» – (Απευθείας μετάδοση)
05:30 (ΕΡΤ-2): BEACH VOLLEY – (Απευθείας μετάδοση)
05:30 (ΕΡΤ-1): ΣΚΟΠΟΒΟΛΗ – Σκιτ (Γ) – (Μαγνητοσκοπημένη μετάδοση)
06:00 (ΕΡΤ-1): ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ 2016 – ΠΕΡΙΛΗΨΗ Α
07:00 (ΕΡΤ-1): ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ 2016 – ΠΕΡΙΛΗΨΗ Β

ΣΑΒΒΑΤΟ, 13/8/2016

07:00 (ΕΡΤ-2): ΙΣΤΙΟΠΛΟΪΑ – Περίληψη ημέρας
08:00 (ΕΡΤ-2): ΣΚΟΠΟΒΟΛΗ – Σκιτ (Γ) – (Μαγνητοσκοπημένη μετάδοση)
08:40 (ΕΡΤ-2): ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ – Ημιτελικοί, Τελικοί – (Μαγνητοσκοπημένη μετάδοση)
11:10 (ΕΡΤ-2): ΣΤΙΒΟΣ – (Μαγνητοσκοπημένη μετάδοση)
14:30-17.43 (ΕΡΤ-2): ΚΩΠΗΛΑΣΙΑ – (Απευθείας μετάδοση)
14:50 – 17:43: LIVE ZAPPING
15:00 (ΕΡΤ-2): ΠΟΛΟ (Γ) – «Κίνα – Ισπανία» – (Απευθείας μετάδοση)

16:00 (ΕΡΤ-3): ΠΟΔΗΛΑΣΙΑ – Προκριματικά – (Απευθείας μετάδοση)
16:20 (ΕΡΤ-2): ΠΟΛΟ (Γ) – «Ρωσία – Ιταλία» – (Απευθείας μετάδοση)

17:43 (ΕΡΤ-3): ΠΙΓΚ ΠΟΓΚ – (Απευθείας μετάδοση)
17:50 – 02:00 (ΕΡΤ-2): ΤΕΝΙΣ – (Παράλληλες μεταδόσεις)

19:00 (ΕΡΤ-3): ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ – 1ος Προημιτελικός – (Απευθείας μετάδοση)
19:50 – 20:55 (ΕΡΤ-2): ΙΣΤΙΟΠΛΟΪΑ – (Απευθείας μετάδοση)
19:55 – 22:18 (ΕΡΤ-2): ΤΡΑΜΠΟΛΙΝΟ

21:00 (ΕΡΤ-3): ΣΚΟΠΟΒΟΛΗ – Σκιτ (Α) – (Απευθείας μετάδοση)

22:05 (ΕΡΤ-3): ΒΟΛΕΪ (Α) – «Πολωνία – Ρωσία» – (Απευθείας μετάδοση)
23:00 (ΕΡΤ-2): ΣΤΙΒΟΣ: TΕΛΙΚΟΙ – Προηγούμενης ημέρας – (Μαγνητοσκοπημένη μετάδοση)
24:00 (ΕΡΤ-2): Διάφορα Αγωνίσματα – (Μαγνητοσκοπημένη μετάδοση)

00:05 (ΕΡΤ-3): ΒΟΛΕΪ (Α) – «ΗΠΑ – Γαλλία» – (Απευθείας μετάδοση)

01:00 (ΕΡΤ-3): ΜΠΑΣΚΕΤ (Α) – «Ισπανία – Λιθουανία» – (Απευθείας μετάδοση)
02:00 (ΕΡΤ-2): ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ (Α) – 2ος Προημιτελικός – (Απευθείας μετάδοση)

02:45 (ΕΡΤ-3): ΒΟΛΕΪ (Α) – «Καναδάς – Μεξικό» – (Απευθείας μετάδοση)
04:00 (ΕΡΤ-2): ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ: Ημιτελικοί – Τελικοί – (Απευθείας μετάδοση)

04:30 (ΕΡΤ-3): ΜΠΑΣΚΕΤ (Α) – «Κροατία – Νιγηρία» – (Απευθείας μετάδοση)
05:30 (ΕΡΤ-2): ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ (Α): ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΟΣ 3 – (Μαγνητοσκοπημένη μετάδοση)
06:00 (ΕΡΤ-1): ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ 2016 – ΠΕΡΙΛΗΨΗ Α
07:00 (ΕΡΤ-1): ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ 2016 – ΠΕΡΙΛΗΨΗ Β

ΚΥΡΙΑΚΗ, 14/8/2016

07:30 (ΕΡΤ-2): ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ (Α) – Προημιτελικός 4 – (Μαγνητοσκοπημένη μετάδοση)
09:30 (ΕΡΤ-2): ΙΣΤΙΟΠΛΟΪΑ – Περίληψη ημέρας
10:10 (ΕΡΤ-2): ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ – Τελικοί, Ημιτελικοί – (Μαγνητοσκοπημένη μετάδοση)
11:40 (ΕΡΤ-2): ΣΤΙΒΟΣ – (Μαγνητοσκοπημένη μετάδοση)
15:00 (ΕΡΤ-2): ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ (Α) – 3ος Προημιτελικός – (Μαγνητοσκοπημένη μετάδοση)

15:55 (ΕΡΤ-3): ΙΠΠΑΣΙΑ – (Απευθείας μετάδοση)
17:00 – 20:50 (ΕΡΤ-2): LIVE ZAPPING
17:00 (ΕΡΤ-2): ΣΥΓΧΡΟΝΙΣΜΕΝΗ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ – Ντουέτο προκριματικά – (Απευθείας μετάδοση)
19:00 (ΕΡΤ-2): ΙΣΤΙΟΠΛΟΪΑ – RSX Ανδρών Αγώνες μεταλλίων – (Απευθείας μετάδοση)
20:10 (ΕΡΤ-2): ΠΟΛΟ (Α): «Αυστραλία – Ελλάδα» – (Απευθείας μετάδοση)
19:50 (ΕΡΤ-2): ΙΣΤΙΟΠΛΟΪΑ: RSX Γυναικών αγώνες μεταλλίων – (Απευθείας μετάδοση)
21:30 (ΕΡΤ-2): ΠΟΛΟ (Α) – «ΗΠΑ – Ιταλία» – (Απευθείας μετάδοση)

22:00 (ΕΡΤ-3): ΠΑΛΗ (Α) – 59kg & 75 kg – (Απευθείας μετάδοση)
22:50 (ΕΡΤ-2): ΣΤΙΒΟΣ – Τελικοί προηγούμενης ημέρας – (Μαγνητοσκοπημένη μετάδοση)

24:00 (ΕΡΤ-2): ΜΠΑΣΚΕΤ (Α) – «ΗΠΑ – Γαλλία» – (Μαγνητοσκοπημένη μετάδοση)

01:00 (ΕΡΤ-3): ΜΠΑΣΚΕΤ (Α) – «Αυστραλία – Βενεζουέλα» – (Απευθείας μετάδοση)

01:50 (ΕΡΤ-2): ΤΕΝΙΣ (Α), ΤΕΛΙΚΟΣ (M) – (Απευθείας μετάδοση)

02:50 (ΕΡΤ-3): ΒΟΛΕΪ (Γ) – «Ιαπωνία – Αργεντινή» – (Απευθείας μετάδοση)
04:00 (ΕΡΤ-2): ΙΣΤΙΟΠΛΟΪΑ – Περίληψη ημέρας
04:30 (ΕΡΤ-2): ΜΠΑΣΚΕΤ (Α) – «Σερβία – Κίνα» – (Απευθείας μετάδοση)

04:35 (ΕΡΤ-3): ΒΟΛΕΪ (Γ) – «Βραζιλία – Ρωσία» – (Απευθείας μετάδοση)
06:00 (ΕΡΤ-1): ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ 2016 – ΠΕΡΙΛΗΨΗ Α
07:00 (ΕΡΤ-1): ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ 2016 – ΠΕΡΙΛΗΨΗ Β

ΔΕΥΤΕΡΑ, 15/8/2016

06:30 (ΕΡΤ-2): ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ – Τελικοί οργάνων – (Μαγνητοσκοπημένη μετάδοση)
08:30 (ΕΡΤ-2): ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ – 3μ. (Γ) – (Μαγνητοσκοπημένη μετάδοση)
09:40 (ΕΡΤ-2): ΜΠΑΣΚΕΤ (Α) – «ΗΠΑ – Γαλλία» – (Μαγνητοσκοπημένη μετάδοση)
11:30 (ΕΡΤ-2): ΙΣΤΙΟΠΛΟΪΑ – Περίληψη ημέρας
12:30 (ΕΡΤ-2): ΣΤΙΒΟΣ – (Μαγνητοσκοπημένη μετάδοση)
15:00 (ΕΡΤ-2): ΑΝΟΙΚΤΗ ΘΑΛΑΣΣΑ (Γ) – (Απευθείας μετάδοση)

15:30 (ΕΡΤ-3): ΒΟΛΕΪ (Α) – «Αργεντινή – Αίγυπτος» – (Απευθείας μετάδοση)
17:00 – 19:18 (ΕΡΤ-2): LIVE ZAPPING
17:00 (ΕΡΤ-2): ΣΥΓΧΡΟΝΙΣΜΕΝΗ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ – Ντουέτο Τεχνικό – (Απευθείας μετάδοση)

17:15 (ΕΡΤ-3): ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ 2016 – ΠΕΡΙΛΗΨΗ

17:35 (ΕΡΤ-3): ΒΟΛΕΪ (Α) – «ΗΠΑ – Μεξικό» – (Απευθείας μετάδοση)
19:20 (ΕΡΤ-2): ΚΑΝΟΕ ΚΑΓΙΑΚ – Σπρίντ – (Μαγνητοσκοπημένη μετάδοση)

19:20 (ΕΡΤ-3): ΙΣΤΙΟΠΛΟΪΑ – (Απευθείας μετάδοση)

19:50 (ΕΡΤ-3): ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ 2016 – ΠΕΡΙΛΗΨΗ

20:10 (ΕΡΤ-3): ΠΟΛΟ (Γ) – 1ος Προημιτελικός – (Απευθείας μετάδοση)
20:15 (ΕΡΤ-2): ΜΠΑΣΚΕΤ (Α) – «Νιγηρία – Βραζιλία» – (Απευθείας μετάδοση)

21:30 (ΕΡΤ-3): ΠΟΛΟ (Γ) – 2ος Προημιτελικός – (Απευθείας μετάδοση)
22:00 (ΕΡΤ-2): ΣΤΙΒΟΣ – Τελικοί προηγούμενης ημέρας – (Μαγνητοσκοπημένη μετάδοση)

23:00 (ΕΡΤ-3): ΠΥΓΜΑΧΙΑ – (Απευθείας μετάδοση)
23:05 (ΕΡΤ-2): ΒΟΛΕΪ (Α) – «Πολωνία – Κούβα» – (Απευθείας μετάδοση)
24:00 (ΕΡΤ-1): ΠΑΛΗ (Γ) – Τελικοί – (Απευθείας μετάδοση)
01:00 (ΕΡΤ-2): ΜΠΑΣΚΕΤ (Α) – «Ισπανία – Αργεντινή» – (Απευθείας μετάδοση)

01:30 (ΕΡΤ-3): ΠΙΓΚ ΠΟΓΚ – 2ος Ημιτελικός (Α) Ομαδικό – (Απευθείας μετάδοση)
01:00 (ΕΡΤ-1): ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ 2016 – ΠΕΡΙΛΗΨΗ Α
02:50 (ΕΡΤ-2): ΠΟΛΟ (Γ) – 3ος Προημιτελικός – (Μαγνητοσκοπημένη μετάδοση)
04:30 (ΕΡΤ-2): ΜΠΑΣΚΕΤ (Α) – «Λιθουανία – Κροατία» – (Απευθείας μετάδοση)

04:35 (ΕΡΤ-3): ΒΟΛΕΪ (Α) – «Βραζιλία – Γαλλία» – (Απευθείας μετάδοση)
06:00 (ΕΡΤ-1): ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ 2016 – ΠΕΡΙΛΗΨΗ Α
07:00 (ΕΡΤ-1): ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ 2016 – ΠΕΡΙΛΗΨΗ Β

ΤΡΙΤΗ, 16/8/2016

06:20 (ΕΡΤ-2): ΠΟΛΟ (Γ) – 4ος Προημιτελικός – (Μαγνητοσκοπημένη μετάδοση)
07:20 (ΕΡΤ-2): ΧΑΝΤΜΠΟΛ (Α) – «Γαλλία – Δανία» – (Μαγνητοσκοπημένη μετάδοση)
08:40 (ΕΡΤ-2): ΧΑΝΤΜΠΟΛ (Α): «Κροατία – Τυνησία» – (Μαγνητοσκοπημένη μετάδοση)
10:00 (ΕΡΤ-2): ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ – (Μαγνητοσκοπημένη μετάδοση)
12:00 (ΕΡΤ-2): ΣΤΙΒΟΣ – (Μαγνητοσκοπημένη μετάδοση)

15:00 (ΕΡΤ-3): ΚΑΝΟΕ ΚΑΓΙΑΚ – Σπρίντ Τελικοί – (Απευθείας μετάδοση)

15:00 (ΕΡΤ-2): ΑΝΟΙΚΤΗ ΘΑΛΑΣΣΑ (Α) – (Απευθείας μετάδοση)

16:20 (ΕΡΤ-3): ΠΟΔΗΛΑΣΙΑ – Προκριματικά – (Απευθείας μετάδοση)
17:40 (ΕΡΤ-2): ΠΟΛΟ (Α) – 1ος Προημιτελικός – (Απευθείας μετάδοση)
17:53 (ΕΡΤ-3): ΠΙΓΚ ΠΟΓΚ – Ομαδικό (Γ) Μικρός Τελικός – (Απευθείας μετάδοση)
18:20 (ΕΡΤ-2): ΠΟΛΟ (Α) – 2ος Προημιτελικός – (Απευθείας μετάδοση)
19:55 (ΕΡΤ-2): ΣΥΓΧΡΟΝΙΣΜΕΝΗ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ – Ντουέτο – Ελεύθερο Τελικός – (Απευθείας μετάδοση)

20:30 (ΕΡΤ-3): ΜΠΑΣΚΕΤ (Γ) – 2ος Προημιτελικός – (Απευθείας μετάδοση)
21:10 (ΕΡΤ-2): ΠΟΛΟ (Α) – 3ος Προημιτελικός – (Απευθείας μετάδοση)
22:18 (ΕΡΤ-3): BEACH VOLLEY – Ημιτελικοί – (Απευθείας μετάδοση)
22:30 (ΕΡΤ-2):ΠΟΛΟ (Α) – 4ος Προημιτελικός – (Απευθείας μετάδοση)
23:50 (ΕΡΤ-2): ΣΤΙΒΟΣ – Τελικοί προηγούμενης ημέρας – (Μαγνητοσκοπημένη μετάδοση)

00:00 (ΕΡΤ-3): ΠΑΛΗ – (Απευθείας μετάδοση)
00:40 (ΕΡΤ-2): ΒΟΛΕΪ (Γ) – 3ος Προημιτελικός – (Απευθείας μετάδοση)
00:55 (ΕΡΤ-3): ΑΡΣΗ ΒΑΡΩΝ – (Απευθείας μετάδοση)
02:00 (ΕΡΤ-2): ΠΙΝΓΚ ΠΟΝΓΚ (Γ) – Ομαδικό Τελικός – (Απευθείας μετάδοση)
03:00 (ΕΡΤ-3): ΧΑΝΤΜΠΟΛ (Γ) – 4 Προημιτελικός (Απευθείας μετάδοση)
04:30 (ΕΡΤ-2): ΒΟΛΕΪ (Γ): 4ος Προημιτελικός – (Απευθείας μετάδοση)

04:50 (ΕΡΤ-3): BEACH VOLLEY – Ημιτελικός – (Απευθείας μετάδοση)
06:00 (ΕΡΤ-1): ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ 2016 – ΠΕΡΙΛΗΨΗ Α
07:00 (ΕΡΤ-1): ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ 2016 – ΠΕΡΙΛΗΨΗ Β

ΤΕΤΑΡΤΗ, 17/8/2016

06:20 (ΕΡΤ-2): ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ (Γ) – 1ος ημιτελικός, 2ος ημιτελικός – (Μαγνητοσκοπημένη μετάδοση)
08:00 (ΕΡΤ-2): ΒΟΛΕΪ (Γ) – 1ος προημιτελικός – (Μαγνητοσκοπημένη μετάδοση)
08:00 (ΕΡΤ-2): ΙΣΤΙΟΠΛΟΪΑ – (Μαγνητοσκοπημένη μετάδοση)
10:00 (ΕΡΤ-2): ΒΟΛΕΪ (Γ) – 2ος προημιτελικός – (Μαγνητοσκοπημένη μετάδοση)
12:00 (ΕΡΤ-2): ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ 3μ. (Γ) – (Μαγνητοσκοπημένη μετάδοση)
13:00 (ΕΡΤ-2): ΣΤΙΒΟΣ – (Μαγνητοσκοπημένη μετάδοση)
15:50 (ΕΡΤ-2): ΒΟΛΕΪ (Α) – 1ος Προημιτελικός – (Απευθείας μετάδοση)

15:50 (ΕΡΤ-3): ΧΑΝΤΜΠΟΛ (Α) – 1ος Προημιτελικός – (Απευθείας μετάδοση)

18:00 (ΕΡΤ-2): ΠΙΝΓΚ ΠΟΝΓΚ – (Απευθείας μετάδοση)

18:10 (ΕΡΤ-3): ΜΠΑΣΚΕΤ (Α) – 1ος Προημιτελικός – (Απευθείας μετάδοση)
18:50 (ΕΡΤ-2): ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ (Α) – 1ος Ημιτελικός – (Απευθείας μετάδοση)
18:50-21:00 (ΕΡΤ-2): LIVE ZAPPING
18:50 – 21:03 (ΕΡΤ-2): ΙΣΤΙΟΠΛΟΪΑ – 470 (Α & Γ) – (Απευθείας μετάδοση)

20:00 (ΕΡΤ-3): ΧΑΝΤΜΠΟΛ (Α) – 2ος Προημιτελικός – (Απευθείας μετάδοση)
21:00 (ΕΡΤ-2): ΠΥΓΜΑΧΙΑ – (Απευθείας μετάδοση)

21:00 (ΕΡΤ-3): ΤΑΕ ΚΒΟΝ ΝΤΟ – (Απευθείας μετάδοση)

21:50 (ΕΡΤ-3): ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ (Α) – 2ος Ημιτελικός – (Απευθείας μετάδοση)
23:00 (ΕΡΤ-2): ΣΤΙΒΟΣ – Τελικοί προηγούμενης ημέρας – (Μαγνητοσκοπημένη μετάδοση)

00:00 (ΕΡΤ-3): ΒΟΛΕΪ (Α) – 3ος Προημιτελικός – (Απευθείας μετάδοση)
00:15 (ΕΡΤ-2): Διάφορα Αγωνίσματα – (Μαγνητοσκοπημένη μετάδοση)
00:45 (ΕΡΤ-2): ΜΠΑΣΚΕΤ (Α): 3ος Προημιτελικός – (Απευθείας μετάδοση)

02:00 (ΕΡΤ-3): ΤΑΕ ΚΒΟΝ ΝΤΟ – (Απευθείας μετάδοση)
02:33 (ΕΡΤ-2): ΠΙΝΓΚ ΠΟΝΓΚ (Α) – Ομαδικό τελικός – (Απευθείας μετάδοση)
04:15 (ΕΡΤ-2): ΜΠΑΣΚΕΤ (Α) – 4ος Προημιτελικός – (Απευθείας μετάδοση)

04:30 (ΕΡΤ-3): ΒΟΛΕΪ (Α) ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΟΣ 4 (Απευθείας μετάδοση)
05:00 (ΕΡΤ-1): ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ 2016 – ΠΕΡΙΛΗΨΗ Α
06:00 (ΕΡΤ-1): BEACH VOLLEY (Γ) – Τελικός – (Απευθείας μετάδοση)
07:20 (ΕΡΤ-1): ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ 2016 – ΠΕΡΙΛΗΨΗ Β

ΠΕΜΠΤΗ, 18/8/2016

06:10 (ΕΡΤ-2): ΠΟΛΟ (Γ) – 1ος Ημιτελικός – (Μαγνητοσκοπημένη μετάδοση)
07:20 (ΕΡΤ-2): ΒΟΛΕΪ (Α) – 2ος Προημιτελικός – (Μαγνητοσκοπημένη μετάδοση)
09:20 (ΕΡΤ-2): ΧΑΝΤΜΠΟΛ (Α) – 3ος Προημιτελικός – (Μαγνητοσκοπημένη μετάδοση)
10:50 (ΕΡΤ-2): ΧΑΝΤΜΠΟΛ (Α) – 4ος Προημιτελικός – (Μαγνητοσκοπημένη μετάδοση)
12:20 (ΕΡΤ-2): ΙΣΤΙΟΠΛΟΪΑ – Περίληψη ημέρας
13:20 (ΕΡΤ-2): ΣΤΙΒΟΣ – (Μαγνητοσκοπημένη μετάδοση)

14:55 (ΕΡΤ-3): ΚΑΝΟΕ ΚΑΓΙΑΚ – Σπρίντ, Τελικοί – (Απευθείας μετάδοση)
16:00 (ΕΡΤ-2): ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ – 10μ. (Γ) Ημιτελικός – (Απευθείας μετάδοση)

16:30 (ΕΡΤ-3): ΠΑΛΗ – Προκριματικά – (Απευθείας μετάδοση)
17:30 (ΕΡΤ-2): ΠΟΛΟ (Α) – Θέσεις 5-8 – (Απευθείας μετάδοση)
18:20 (ΕΡΤ-2): ΠΟΛΟ (Α) – 1ος Ημιτελικός – (Απευθείας μετάδοση)

19:00 (ΕΡΤ-3): ΒΟΛΕΪ (Γ) – 1ος Ημιτελικός – (Απευθείας μετάδοση)

19:30 (ΕΡΤ-2): ΠΟΔΗΛΑΣΙΑ – ΒΜΧ (Α) – (Απευθείας μετάδοση)
20:30 (ΕΡΤ-2): ΠΥΓΜΑΧΙΑ – (Απευθείας μετάδοση)

20:55 (ΕΡΤ-3): ΤΑΕ ΚΒΟΝ ΝΤΟ (QFs & SFs) – (Απευθείας μετάδοση)

22:00 (ΕΡΤ-2): ΣΤΙΒΟΣ – Τελικοί προηγούμενης ημέρας – (Μαγνητοσκοπημένη μετάδοση)
22:00 (ΕΡΤ-2): ΠΑΛΗ – (Απευθείας μετάδοση)

23:00 (ΕΡΤ-3): ΧΟΚΕΪ (Α) – Τελικός – (Απευθείας μετάδοση)

24:00 (ΕΡΤ-2): ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ – 10 μ. (Γ) Τελικός – (Μαγνητοσκοπημένη μετάδοση)
01:00 (ΕΡΤ-2): ΜΠΑΣΚΕΤ (Γ) – 2ος Ημιτελικός – (Απευθείας μετάδοση)

01:55 (ΕΡΤ-3): ΤΑΕ ΚΒΟΝ ΝΤΟ – Τελικοί 68kgr (Α) – 57kgr (Γ) – (Απευθείας μετάδοση)
03:00 (ΕΡΤ-2): ΙΣΤΙΟΠΛΟΪΑ – (Μαγνητοσκοπημένη μετάδοση)
03:50 (ΕΡΤ-2): BEACH VOLLEY (A) – Μικρός Τελικός – (Απευθείας μετάδοση)
05:20 (ΕΡΤ-2): ΠΕΡΙΛΗΨΗ Α – (Μαγνητοσκοπημένη μετάδοση)
05:55 (ΕΡΤ-2): BEACH VOLLEY (A) – Τελικός (Ζ) – (Απευθείας μετάδοση)
06:00 (ΕΡΤ-1): ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ 2016 – ΠΕΡΙΛΗΨΗ Α
07:00 (ΕΡΤ-1): ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ 2016 – ΠΕΡΙΛΗΨΗ Β

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ, 19/8/2016

07:30 (ΕΡΤ-2): ΒΟΛΕΪ (Γ) – 2ος Ημιτελικός – (Μαγνητοσκοπημένη μετάδοση)
09:30 (ΕΡΤ-2): ΜΠΑΣΚΕΤ (Γ) – 2ος Ημιτελικός – (Μαγνητοσκοπημένη μετάδοση)
11:30 (ΕΡΤ-2): ΣΤΙΒΟΣ – (Μαγνητοσκοπημένη μετάδοση)
15:00 (ΕΡΤ-2): ΚΑΝΟΕ ΚΑΓΙΑΚ – Σπρίντ Προημιτελικοί – (Απευθείας μετάδοση)

16:00 (ΕΡΤ-3): ΠΟΛΟ (Γ) – Θέσεις 7-8 – (Απευθείας μετάδοση)

16:15 (ΕΡΤ-2): ΡΥΘΜΙΚΗ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ – (Απευθείας μετάδοση)

17:10 (ΕΡΤ-3): ΠΟΛΟ (Γ) – Θέσεις 3-4 – (Απευθείας μετάδοση)

19:00 (ΕΡΤ-3): ΒΟΛΕΪ (Α) – 1ος Ημιτελικός – (Απευθείας μετάδοση)

19:20 (ΕΡΤ-2): ΙΠΠΑΣΙΑ – Υπερπήδηση Εμποδίων, Β γύρος – (Απευθείας μετάδοση)
20:45 (ΕΡΤ-2): ΡΥΘΜΙΚΗ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ – (Απευθείας μετάδοση)

21:30 (ΕΡΤ-3): ΜΠΑΣΚΕΤ (Α) – 1ος Ημιτελικός – (Απευθείας μετάδοση)

23:30 (ΕΡΤ-3): ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ (Γ) – Τελικός – (Απευθείας μετάδοση)
24:00 (ΕΡΤ-2): ΣΤΙΒΟΣ – Τελικοί προηγούμενης ημέρας – (Μαγνητοσκοπημένη μετάδοση)
01:00 (ΕΡΤ-2): ΜΠΑΣΚΕΤ (Α) – 2ος Ημιτελικός – (Απευθείας μετάδοση)
02:20 (ΕΡΤ-3): ΣΤΙΒΟΣ – Επί κοντώ (Γ) – (Απευθείας μετάδοση)
03:00 (ΕΡΤ-2): ΣΥΓΧΡΟΝΙΣΜΕΝΗ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ – Ομαδικό Ελεύθερο – (Μαγνητοσκοπημένη μετάδοση)
04:15 (ΕΡΤ-2): ΒΟΛΕΪ (Α) – 2ος Ημιτελικός – (Απευθείας μετάδοση)
06:00 (ΕΡΤ-1): ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ 2016 – ΠΕΡΙΛΗΨΗ Α
07:00 (ΕΡΤ-1): ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ 2016 – ΠΕΡΙΛΗΨΗ Β

ΣΑΒΒΑΤΟ, 20/8/2016

06:50 (ΕΡΤ-2): ΧΑΝΤΜΠΟΛ (Α) – 2ος Ημιτελικός – (Μαγνητοσκοπημένη μετάδοση)

08:20 (ΕΡΤ-2): ΜΠΑΣΚΕΤ (Α) – 1ος Ημιτελικός – (Μαγνητοσκοπημένη μετάδοση)

10:10 (ΕΡΤ-2): ΜΠΑΣΚΕΤ (Α) – 2ος Ημιτελικός – (Μαγνητοσκοπημένη μετάδοση)

12:00 (ΕΡΤ-2): ΣΤΙΒΟΣ – (Μαγνητοσκοπημένη μετάδοση)

15:00 (ΕΡΤ-3): ΤΑΕ ΚΒΟΝ ΝΤΟ – Προκριματικά – (Απευθείας μετάδοση)

15:00 (ΕΡΤ-2): ΚΑΝΟΕ ΚΑΓΙΑΚ – Σπρίντ – (Απευθείας μετάδοση)

15:55 (ΕΡΤ-1): ΡΥΘΜΙΚΗ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ – Σύνθετο Ομαδικό – (Απευθείας μετάδοση)

16:20 (ΕΡΤ-2): ΠΑΛΗ – Προκριματικά – (Απευθείας μετάδοση)

17:13 (ΕΡΤ-1): ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ – 10μ (Α) Ημιτελικοί – (Απευθείας μετάδοση)

17:20 (ΕΡΤ-2): ΜΠΑΣΚΕΤ (Γ) – Μικρός Τελικός – (Απευθείας μετάδοση)

18:50 (ΕΡΤ-1): ΠΟΛΟ (Α) – Μικρός Τελικός – (Απευθείας μετάδοση)

19:00 (ΕΡΤ-3): ΒΟΛΕΪ (Γ) – Μικρός Τελικός – (Απευθείας μετάδοση)

19:00 (ΕΡΤ-3): ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ (Α) – Μικρός Τελικός – (Απευθείας μετάδοση)

19:30 (ΕΡΤ-2): ΧΑΝΤΜΠΟΛ (Γ) – Μικρός Τελικός – (Μαγνητοσκοπημένη μετάδοση)

20:20 (ΕΡΤ-1): ΠΥΓΜΑΧΙΑ – Τελικοί 51kgr (Γ), 56kgr (A), 75kgr (A) – (Απευθείας μετάδοση)

21:00 (ΕΡΤ-3): ΤΑΕ ΚΒΟΝ ΝΤΟ – Ημιτελικοί – (Απευθείας μετάδοση)

21:20 (ΕΡΤ-2): ΜΠΑΣΚΕΤ (Γ) – Τελικός (Απευθείας μετάδοση)

21:33 (ΕΡΤ-1): ΡΥΘΜΙΚΗ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ – Σύνθετο Ατομικός Τελικός (Απευθείας μετάδοση)

22:30 (ΕΡΤ-3): ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ 10μ (Α) – Τελικός – (Απευθείας μετάδοση)

23:30 (ΕΡΤ-2): ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ (Α) – Τελικός – (Απευθείας μετάδοση)

23:53 (ΕΡΤ-1): ΠΟΛΟ (Α) – Τελικός & Απονομή – (Απευθείας μετάδοση)

00:00 (ΕΡΤ-3): ΠΑΛΗ (Α) 125kgr – Τελικός – (Απευθείας μετάδοση)

01:00 (ΕΡΤ-3): ΠΕΡΙΛΗΨΗ Α – (Μαγνητοσκοπημένη μετάδοση)

02:00 (ΕΡΤ-3): ΤΑΕ ΚΒΟΝ ΝΤΟ – Τελικοί – (Απευθείας μετάδοση)

02:00 (ΕΡΤ-1): ΣΤΙΒΟΣ – Τελικοί – (Απευθείας μετάδοση)

02:00 (ΕΡΤ-2): ΧΑΝΤΜΠΟΛ (Γ) – Τελικός (Μαγνητοσκοπημένη μετάδοση)

04:15 (ΕΡΤ-2): ΒΟΛΕΪ (Γ) – Τελικός – (Απευθείας μετάδοση)

05:05 (ΕΡΤ-1): ΠΟΛΟ (Α) – Μικρός Τελικός – (Μαγνητοσκοπημένη μετάδοση)

06:20 (ΕΡΤ-1): ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ 2016 – ΠΕΡΙΛΗΨΗ

ΚΥΡΙΑΚΗ, 21/8/2016

06:30 (ΕΡΤ-2): ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ (Α) – Μικρός Τελικός – (Μαγνητοσκοπημένη μετάδοση)

08:30 (ΕΡΤ-2): ΠΟΛΟ – Αγώνας Εθνικής Ελλάδας – (Μαγνητοσκοπημένη μετάδοση)

10:00 (ΕΡΤ-2): ΒΟΛΕΪ (Γ) – Τελικός – (Μαγνητοσκοπημένη μετάδοση)

12:15 (ΕΡΤ-2): ΣΤΙΒΟΣ – Τελικοί – (Μαγνητοσκοπημένη μετάδοση)

14:30 (ΕΡΤ-3): ΠΑΛΗ – Προκριματικά – (Απευθείας μετάδοση)

15:20 (ΕΡΤ-1): ΜΑΡΑΘΩΝΙΟΣ (Α) – (Απευθείας μετάδοση)

15:30 (ΕΡΤ-2): ΒΟΛΕΪ (Α) – Μικρός Τελικός – (Απευθείας μετάδοση)

17:20 (ΕΡΤ-3): ΜΠΑΣΚΕΤ (Α) – Μικρός Τελικός – (Απευθείας μετάδοση)

17:30 (ΕΡΤ-2): ΡΥΘΜΙΚΗ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ – (Απευθείας μετάδοση)

19:10 (ΕΡΤ-2): ΒΟΛΕΪ (Α) – Τελικός – (Απευθείας μετάδοση)

19:35 (ΕΡΤ-3): ΠΑΛΗ – Τελικοί – (Απευθείας μετάδοση)

20:00 (ΕΡΤ-1): ΠΥΓΜΑΧΙΑ – (Απευθείας μετάδοση)

21:30 (ΕΡΤ-2): ΧΑΝΤΜΠΟΛ (Α) – Μικρός Τελικός – (Μαγνητοσκοπημένη μετάδοση)

21:45 (ΕΡΤ-1): ΜΠΑΣΚΕΤ (Α) – Τελικός – (Απευθείας μετάδοση)

23:00 (ΕΡΤ-2): ΧΑΝΤΜΠΟΛ (Α) – Τελικός – (Μαγνητοσκοπημένη μετάδοση)

00:30 (ΕΡΤ-2): ΠΟΔΗΛΑΣΙΑ MOUNTAIN BIKE (Α) – (Μαγνητοσκοπημένη μετάδοση)

01:30 (ΕΡΤ-1): ΡΙΟ 2016 – 16 ΗΜΕΡΕΣ (HIGHLIGHTS ΑΓΩΝΩΝ) (Απευθείας μετάδοση)

02:00 (ΕΡΤ-1): ΤΕΛΕΤΗ ΛΗΞΗΣ – (Απευθείας μετάδοση)