Σήμερα Κυριακή το ενδιαφέρον στρέφεται σε γυμναστική, κωπηλασία, σκοποβολή, πινγκ πονγκ και κολύμβηση. Στην γυμναστική η Βάσω Μιλλούση ρίχνεται στη μάχη των προκριματικών…
στο ατομικό, ενώ στην κωπηλασία αγωνίζεται η τετράκωπος άνευ (Γιάννης Χρήστου – Γιώργος Τζιάλας – Διονύσης Αγγελόπουλος – Γιάννης Τσίλης) στα  προκριματικά.

Στην σκοποβολή έχουμε τη συμμετοχή της Άννας Κορακάκη στα 10 μ. Αεροβόλο Πιστόλι, ενώ στο πινγκ πονγκ ο Παναγιώτης Γκιώνης θα αγωνιστεί στο δεύτερο γύρο του απλού ανδρών και οι ελληνικές παρουσίες κλείνουν με τα προκριματικά της κολύμβησης.
Ο Απόστολος Χρήστου στα 100μ. ύπτιο και οι Εθνική ομάδα στα 4χ100μ. ( Κριστιάν Γκολομέεβ – Χρήστος Κατραντζής – Οδυσσέας Μελαδίνης – Ανδρέας Βαζαίος ), θα διεκδικήσουν την πρόκριση τους στα ημιτελικά των συγκεκριμένων αγωνισμάτων.

Αναλυτικά το αυριανό πρόγραμμα:
Σκοποβολή
15:00 – προκριματικός αεροβόλο πιστόλι 10 μ. γυναικών – Άννα Κορακάκη
Ενόργανη γυμναστική
15:45, 17:30, 20:30, 23:30 – προκριματικός δοκού ισορροπίας – Βασιλική Μιλλούση
Πινγκ Πονγκ, Ρίοσεντρο Παβιλιόν 3
16:00 – δεύτερος γύρος απλού ανδρών – Παναγιώτης Γκιώνης
Κωπηλασία
18:00 – προκριματικός τετράκωπου χωρίς πηδαλιούχο ανδρών – Γιάννης Τσίλης, Γιώργος Τζιάλλας, Διονύσης Αγγελόπουλος, Γιάννης Χρήστου
Κολύμβηση
19:00 – προκριματικός 100μ. ύπτιο ανδρών – Απόστολος Χρήστου
21:05 – προκριματικός 4Χ100μ. ελεύθερο ανδρών – Οδυσσέας Μελαδίνης, Απόστολος Χρήστου, Χρήστος Κατραντζής, Κριστιάν Γκολομέεβ

Το πρόγραμμα των ελλήνων αθλητών μέχρι και την Πέμπτη 11/8
ΔΕΥΤΕΡΑ 8/8
Σκοποβολή
15:00 – προκριματικός αεροβόλο πιστόλι 10 μ. γυναικών – Άννα Κορακάκη

Ενόργανη γυμναστική
15:45, 17:30, 20:30, 23:30 – προκριματικός δοκού ισορροπίας – Βασιλική Μιλλούση

Πινγκ Πονγκ
16:00 – δεύτερος γύρος απλού ανδρών – Παναγιώτης Γκιώνης

Κωπηλασία
18:00 – προκριματικός τετράκωπου χωρίς πηδαλιούχο ανδρών – Γιάννης Τσίλης, Γιώργος Τζιάλλας, Διονύσης Αγγελόπουλος, Γιάννης Χρήστου

Κολύμβηση
19:00 – προκριματικός 100μ. ύπτιο ανδρών – Απόστολος Χρήστου
21:05 – προκριματικός 4Χ100μ. ελεύθερο ανδρών – Οδυσσέας Μελαδίνης, Απόστολος Χρήστου, Χρήστος Κατραντζής, Κριστιάν Γκολομέεβ

ΤΡΙΤΗ 9/8
Σκοποβολή
15:00 – προκριματικός 25μ. πιστόλι – Άννα Κορακάκη

Τζούντο
16:00 – 1ος γύρος 81κ. ανδρών – Ρομάν Μουστόπουλος

Κολύμβηση
19:02 – προκριματικός 100μ. ελεύθερο ανδρών – Κρίστιαν Γκολομέεβ
19:50 – προκριματικός 200μ. πρόσθιο ανδρών – Παναγιώτης Σαμιλίδης, Δημήτρης Κουλούρης

Ιστιοπλοΐα
19:05 – 1η-2η ιστιοδρομία φιν – Γιάννης Μιτάκης
19:05 – 4η-6η ιστιοδρομία RS:Χ γυναικών – Αγγελική Σκαρλάτου
19:15 – 3η-4η ιστιοδρομία λέιζερ ανδρών – Παύλος Κοντίδης (Κύπρος)
19:15 – 4η-6η ιστιοδρομία RS:Χ ανδρών – Βύρωνας Κοκκαλάνης

ΤΕΤΑΡΤΗ 10/8
Ποδηλασία
16:00 – ατομική χρονομέτρηση ανδρών – Γιάννης Ταμουρίδης

Ξιφασκία
14:30 – προκριματικά ξίφος ασκήσεως γυναικών ατομικό – Κατερίνα Κοντοχριστοπούλου

Τζούντο
16:00 – προκριματικά 90κ. ανδρών – Ηλίας Ηλιάδης

Υδατοσφαίριση
16:20 – 1ος όμιλος ανδρών – Ελλάδα – Ουγγαρία

Ιστιοπλοΐα
19:05 – 3η-4η ιστιοδρομία φιν – Γιάννης Μιτάκης
19:05 – 1η-3η ιστιοδρομία Νάκρα 17 μεικτό – Σοφία Μπεκατώρου, Μιχάλης Πατενιώτης
19:05 – 1η-2η ιστιοδρομία 470 ανδρών – Παναγιώτης Μάντης, Παύλος Καγιαλής

Κολύμβηση
19:25 – προκριματικός 200μ. ύπτιο ανδρών – Απόστολος Χρήστου
20:09 – προκριματικός 200μ. μεικτή ανδρών – Ανδρέας Βαζαίος

ΠΕΜΠΤΗ 11/8
Κολύμβηση
19:02 – προκριματικός 50μ. ελεύθερο ανδρών – Κρίστιαν Γκολομέεβ, Οδυσσέας Μελαδίνης

Ιστιοπλοΐα
19:05 – 5η-6η ιστιοδρομία φιν – Γιάννης Μιτάκης
19:05 – 7η-9η ιστιοδρομία RS:Χ ανδρών – Βύρωνας Κοκκαλάνης
19:05 – 4η-6η ιστιοδρομία Νάκρα 17 μεικτό – Σοφία Μπεκατώρου, Μιχάλης Πατενιώτης
19:15 – 3η-4η ιστιοδρομία 470 ανδρών – Παύλος Καγιαλής, Παναγιώτης Μάντης
19:15 – 7η-9η ιστιοδρομία RS:Χ γυναικών – Αγγελική Σκαρλάτου